32 të vdeku dhe mbi 1500 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë Veriore

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë Veriore nga 4.445 teste të kryera janë regjistruar 1.511 raste të reja me Covid-19, ndërsa 32 pacientë kanë vdekur, njofton Insajderi.

Instituti i Shëndetit Publik njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 587 pacientë

VIDEO:

Që nga fillimi i pandemisë, janë regjistruar gjithsej 130.022 raste, prej të cilëve 106.979 janë shëruar, kurse 3.781 kanë ndërruar jetë.

Maqedonia e Veriut aktualisht ka raste aktive 19.262./Insajderi.com