A mund që MINI John Cooper Works GP3 të jetë edhe më i mirë?

Pas përsosjes së edicionit të tretë të serisë së famshme GP të Minit është kompania holandeze Beek Auto Racing.

Departamenti i kompanisë holandeze Beek Auto Racing, e cila merret me makina nga oferta Mini, bëri një përpjekje për t’i ofruar pronarëve të modelit numerikisht të kufizuar zgjidhje JCW GP3 me të cilat MINI “më i nxehtë” do të jetë edhe më i mirë deri më tani.

VIDEO:

Edicioni i tretë i serisë Mini GP u prezantua vitin e kaluar dhe qëndron në krye të gamës së modelit nga gjenerata pas emërtimit F56, dhe JCW GP3 me dy vendesh është i fuqizuar nga një motor benzinë me dy litra me katër cilindra me benzinë që zhvillon 306 kuaj/fuqi.

Një transmetim automatik me 8 shpejtësi është përgjegjës për transmetimin e fuqisë në boshtin e përparmë, raporton motor1.

Në BAR, pronarëve të GP të tretë nuk iu ofrua një transmetim manual, por ata ngritën fuqinë e motorit BMW në 330 kuaj/fuqi dhe zëvendësuan elementët e pezullimit standard me elementë të prodhuar nga AST, me të cilët (siç thonë ata) JCW GP3 do të jetë më komode dhe e menaxhueshme.

Zhurma adekuate e mjekut të përgjithshëm sigurohet nga sistemi i shkarkimit nga raftet e kompanisë së njohur britanike Milltek, dhe përveç gomave (Michelin Pilot Sport Cup 2), kyçja standarde e integruar diferenciale e kufizuar e integruar do të ndihmojë në luftë kundër nënvlerësimit në qoshe. /Telegrafi/

The post A mund që MINI John Cooper Works GP3 të jetë edhe më i mirë? appeared first on Telegrafi.