Abdixhiku: Lajmi për aksidentin tragjik na ka lënë pa fjalë

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, tha se e ka lënë pa fjalë dhe me dhimbje lajmi për aksidentin tragjik në Bullgari ku vdiqën 46 persona, përcjell Insajderi.com.

Përmes një postimi në Facebook, Abdixhiku u ka shprehur ngushëllime familjeve të viktimave teksa ka uruar që të lënduarit të shërohen sa më parë.

VIDEO:

“Lajmi për humbjen tragjike të 46 jetëve në aksidentin fatal në Bullgari, na lë pa fjalë e me dhimbje shumë secilin prej nesh. Në këto momente të vështira, u shpreh nugshëllimet më të sinqerta familjeve dhe të afërmve të viktimave. Shpirti i tyre pushoftë në paqe. Lutemi që të lënduarit të shërohen sa më parë.

Në emër të LDK-së, sot në mëngjes i kam shprehur ngushëllime dhe Kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev”, shkroi Abdixhiku.

Ndryshe, në orët e para të mëngjesit të së martës, një autobus që po qarkullonte nga Stambolli, u aksidentua dhe u përfshi nga flakët në Sofje të Bullgarisë, duke lënë kështu së paku 46 persona të vdekur.

Autobusi kishte për destinacion Shkupin dhe shumica e viktimave që ishin shqiptarë të Maqedonisë së Veriut ishin në një ekskurzion në Stamboll./Insajderi.com