Ambasada Amerikane në Prishtinë uron Kurban Bajramin

Kurban Bajrami

Ambasada amerikane në Prishtinë ka uruar festën e Kurban Bajramit për të gjithë kosovarët.

VIDEO:

Përmes një postimi në Twitter ambasada amerikane ka uruar të gjithë ata që festojnë Kurban Bajramin në Kosovë.

“Me Fat Kurban Bajrami, Bayramınız Kutlu Olsun, Bajram Šerif Mubarek Olsun, Eid Mubarak: Të gjithë kosovarëve që festojnë, duke ju uruar juve dhe familjeve tuaja një festë të shëndetshme, të gëzuar”, thuhet në urimin e ambasadës amerikane.