Ambasada Franceze ia drejtoi këto fjalë Qeverisë Hoti

Ambasada e Francës në Kosovë ka uruar Avdullah Hotin në marrjen e detyrës së re si Kryeministër i vendit.

VIDEO:

Ambasada franceze ka thënë se dëshirojnë të bashkëpunojnë ngushtë me kryeministrin e ri.

“Urime z. Avdullah Hoti për zgjedhjen e tij Kryeministër dhe shumë suksese gjatë mandatit të tij. Ambasada dëshiron të ketë një bashkëpunim të ngushtë dhe të frytshëm me të dhe ekipin e tij”, thuhet në urimin e ambasadës së Francës.