Anglia përballë Polonisë – formacionet zyrtare

Në Wembley Stadium zhvillohet sfida e tretë kualifikuese në Grupin I për Kampionatin Botëror ndërmjet Anglisë dhe Polonisë.

Në dy ndeshjet e para, Tre Luanët kanë arkëtuar pikë të plota, derisa polakët kanë regjistruar një barazim dhe një fitore.

Nuk do të mungojë edhe një duel taktikash ndërmjet përzgjedhësve Gareth Southgate dhe Paulo Sousa.

VIDEO:

Formacioni startues i Anglisë: Pope; Walker, Stones, Maguire, Chilwell; Rice, Phillips, Foden; Sterling, Kane, Mount.

Formacioni startues i Polonisë: Szczesny; Helik, Glik, Bednarek; Bereszynski, Kyrchowiak, Moder, Rybus; Zielinski; Swiderski, Piatek.

/Telegrafi/

(Foto: uefa.com)

The post Anglia përballë Polonisë – formacionet zyrtare appeared first on Telegrafi.