Apple prezanton iPhone 13 Pro dhe Pro Max

Dhe këtu vijnë versionet më të shtrenjta – iPhone 13 Pro dhe Pro Max – në 4 ngjyra të bukura (përfshirë krejt të re: blu të lehta). Çipi i ri A15 Bionic u instalua gjithashtu.

Ekrani i ri Super Retina XDR krijon një shkallë kuadri deri në 120 Hz. Kjo është adaptive, në varësi të asaj që kërkohet aktualisht. Versioni Pro do të jetë 6.1-inç, iPhone 13 Pro Max është 6.7-inç.

VIDEO:

Të 3 kamera të përbëhen nga një ultra kamerë me kënd të gjerë, dhe një telefoto zoom lente.

Sistemi i ri fotografik duhet të mundësojë shkrepje makro me kamerën me kënd ultra të gjerë-deri më tani kamerat e smartphone-ve nuk kanë qenë në gjendje të bindin.

Të 3 kamerat marrin modalitetin e natës. Në përgjithësi, softueri është përmirësuar, por përpunimi HDR është përmirësuar.

Me stilet fotografike ju duhet të jeni në gjendje të redaktoni fotot tuaja sipas shijes tuaj. /Telegrafi/

The post Apple prezanton iPhone 13 Pro dhe Pro Max appeared first on Telegrafi.