Asnjë i vdekur dhe vetëm 3 raste me COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë

<!–

–>

Në 24 orët e fundit në Kosovë nuk është regjistruar asnjë viktimë nga COVID-19.

Gjatë kësaj kohe janë regjistruar edhe 3 raste të infektuara me këtë virus.

VIDEO:

Kështu bëhet e ditur nga statistikat e publikuara nga Ministria e Shëndetësisë.

Gjatë 24 orëve të fundit në vend janë shëruar edhe 2 persona.

Numri i rasteve pozitive me COVID-19 deri tani ka shkuar në 107 mijë e 906.

2 mijë e 264 persona kanë vdekur si pasojë e këtij virusi.

Njoftimi i Ministrisë së Shëndetësisë:

#Bashkëiadalim 18 Korrik 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Nga 1.091 testime, 3 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 2 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 105.538.

Në total numri i rasteve aktive është 104.