“Autobusi shpërtheu menjëherë”, dëshmitari rrëfen për aksidentin tragjik në Bullgari

dëshmitari

Një dëshmitar i cili ka parë gati se gjithë tragjedinë në Bullgari ka treguar se si shpërtheu autobusi në flakë. Dëshmitari ka rrëfyer se ai ka qenë prapa autobusit me një mini-bus udhëtarësh.

VIDEO:

Ndërsa, ai ka thën% se zjarri ishte shumë i madh dhe se ishte e pamundur që të ndihmonin njerëzit.

“Ishim duke udhëtuar me një mini-bus, autobusi duke lëvizur shpërtheu menjëherë dhe u përfshi nga një zjarr i madh dhe ishte e pamundur që të ndihmonim njerëzit sepse flakët ishin shumë të mëdha”, ka rrëfyer dëshmitari, shkruajnë mediat në Shkup, raporton abcnews.

Të paktën 45 persona, shumica shqiptarë nga Maqedonia e Veriut, kanë gjetur vdekjen në rrethana tragjike në orët e para të mëngjesit të sotëm, pasi një autobus është përfshirë nga flakët në një autostradë në perëndim të Bullgarisë.