Barcelona kërkon fitore ndaj Cadizit për t’iu afruar liderit, formacionet zyrtare

Barcelona pret Cadizin në kuadër të xhiros së 24-të në La Liga.

Katalunasit vijnë në këtë takim pas fitores së thellë 5-1 në La Liga.

Në anën tjetër mysafirët vijnë në këtë sfidë pas katër humbjeve radhazi.

VIDEO:

Barça kërkon vetëm fitore për t’iu afruar liderit Atletico Madrid që pësoi humbje nga Levante.

Katalunasit kërkojnë triumfin dhe shihen si favorit të mëdhenj në këtë sfidë.

Formacionet zyrtare:

Barcelona: Ter Stegen, Dest, Pique, Lenglet, Alba, Busquets, Pedri, De Jong, Dembele, Messi, Griezmann.

Cadiz: /Telegrafi/

The post Barcelona kërkon fitore ndaj Cadizit për t’iu afruar liderit, formacionet zyrtare appeared first on Telegrafi.