Barcelona nuk mund të besojë se ka marrë 30 milionë euro për lojtarin që bëri vetëm tre paraqitje

Zyrtarët e Barcelonës ende nuk mund të besojnë se i kanë detyruar Tottenham Hotspur të paguajnë 26 milionë funte apo 30 milionë euro për Emerson Royal në afatin kalimtar të verës.

Mbrojtësi u transferua te Blaugrana në një “operacion të përbashkët financiar” me Real Betis në vitin 2019, me dy klubet që ndajën tarifën e transferimit.

Më pas ai luajti 79 herë për skuadrën andaluziane dhe bëri përshtypje deri në pikën që Barça mendoi se duhej ta blinte atë për 9 milionë euro në verë.

Emersonit iu dha një marrëveshje trevjeçare, si dhe një klauzolë prej 300 milionë eurosh që u fut në kontratën e tij.

VIDEO:

Emerson Royal u largua nga Barcelona 29 ditë pasi u njoftua klauzola e tij e 'çmendur' Emerson Royal u largua nga Barcelona 29 ditë pasi u njoftua klauzola e tij e 'çmendur'

Ai u prezantua zyrtarisht si lojtar i Barçës më 2 gusht dhe luajti tre herë për klubin në La Liga, përpara se ish-lojtari i Atletico Mineiro t’i bashkohej Spurs në ditën e fundit të transferimeve të verës.

Sipas mediumit The Telegraph, Barça fitoi me një lojtar që e kishte nënshkruar teknikisht vetëm dy muaj dhe klubi katalunas ende nuk mund ta kuptojë plotësisht se si arriti ta shesë me atë shifër.

25.8 milionë funte ishte tarifa e saktë dhe Emerson e akuzoi Barçën se e dëboi atë nga klubi.

Ai ka luajtur 18 herë në të gjitha garat për Spurs, duke përfshirë fillimin e të gjitha ndeshjeve në Ligën Premier, përveç dy ndeshjeve nën drejtimin e Antonio Conte, që nga ardhja e italianit.

Megjithatë, me ish-trajnerin e Chelseat dhe Interit që luan me tre mbrojtës, i njëjti raport shton se Conte nuk është plotësisht i bindur që Emerson të jetë i përshtatshëm për një rol mbrojtës të krahut të djathtë.

Objektivi kryesor i Spurs për këtë pozicion thuhet të jetë ylli Ëolves, Adama Traore dhe ata janë të gatshëm të paguajnë 20 milionë funte për ta sjellë atë në Londrën e Veriut këtë muaj. /Telegrafi/

The post Barcelona nuk mund të besojë se ka marrë 30 milionë euro për lojtarin që bëri vetëm tre paraqitje appeared first on Telegrafi.