Benzema rrezikon pesë vite burg

Karim Benzema është duke rrezikuar që të ndëshkohet me pesë vite burg për shkak të një skandali seksual.

Akuzat mbi 33-vjeçari rëndojnë që nga skandali me Mathieu Valbuenan derisa janë bërë publike edhe mesazhet.

Benzema thuhet se kishte shkëmbyer disa mesazhe me një grup njerëzish, derisa ishte realizuar edhe një video incizim seksual.

VIDEO:

Sipas asaj që raporton Mundo Deportivo, ylli i Real Madridi mund të ndëshkohet me pesë vite burg.

Reagimi i papritur nga Deschamps kur pyetet rreth situatës së Benzemas Reagimi i papritur nga Deschamps kur pyetet rreth situatës së Benzemas

Mirëpo, këtij dënimi mund t’i bashkangjitet edhe një shumë prej 60 mijë eurosh, nëse ai shpallet i fajshëm në akuzat që rëndojnë mbi të.

Shkaku i këtij skandali me Valbuenan, Benzema nuk është ftuar asnjëherë nga Spanja dhe Didier Deschamps vazhdon të pyetet se përse nuk e fton, dhe dihet se shkaku i këtij skandali. /Telegrafi/

The post Benzema rrezikon pesë vite burg appeared first on Telegrafi.