Britney Spears fshin Instagramin dy ditë pas fejesës me Sam Asghari

Britney Spears fshiu Instagramin e saj të martën pasdite.

Ky veprim vjen vetëm dy ditë pasi njoftoi fejesën me të dashurin e saj të vjetër, Sam Asghari, shkruan CNN.

Një burim pranë këngëtares thotë se “ishte vendimi i saj” për të fshirë llogarinë dhe se ka qenë diçka që ajo donte ta bënte për një kohë.

VIDEO:

Foto: Nicholas Hunt/FilmMagic

Fituesja e Grammy është dy javë larg një seance gjyqësore që mund të përcaktojë nëse ajo mbetet apo jo në kujdestarinë e saj të urdhëruar nga gjykata. Spears ka qenë në një kujdestari provuese për 13 vjet të mbikëqyrur nga babai i saj, Jamie Spears.

Në fillim të këtij muaji babai i saj paraqiti një peticion për të ndërprerë kujdestarinë duke cituar dy dëshmitë emocionale të vajzës së tij gjatë verës, në të cilat ajo tha se donte lirinë e saj përsëri.

Foto: Getty Images

Ajo gjithashtu tha se donte të akuzonte babanë e saj për abuzim me kujdestarinë.

Ndërkohë, avokati i sapo punësuar i Spears, Mathew Rosengart, ka paraqitur peticione të shumta në një përpjekje për të bërë presion ndaj babait të saj që të japë dorëheqjen nga mbrojtja e pasurisë së saj prej 60 milionë dollarësh.

Seanca e radhës gjyqësore është caktuar për 29 shtator. /Telegrafi/

The post Britney Spears fshin Instagramin dy ditë pas fejesës me Sam Asghari appeared first on Telegrafi.