Carragher: Salah meriton të paguhet si çdo lojtar i klasit botëror

Mohamed Salah dhe Liverpooli nuk kanë arritur ende një marrëveshje për një rinovim të mundshëm të kontratës, me legjendën e Reds, Jamie Carragher, që këmbëngul se ylli egjiptian meriton të marrë pagën e një lojtari të klasit botëror.

Në mungesë të Salah dhe Sadio Mane, të cilët të dy janë jashtë në detyrë me kombëtaret në Kupën e Kombeve të Afrikës, Liverpooli nuk arriti të thyejë Arsenalin me 10 lojtarë dhe regjistroi vetëm një goditje në portë në barazimin 0-0 në Anfield të enjten.

“Kjo bisedë për kontratën e Salah ndoshta do të intensifikohet edhe më shumë, sepse kur ai nuk është atje, ju e shihni efektin që ka”, ka thënë fillimisht Carragher për Sky Sports pas ndeshjes së Liverpoolit në Carabao Cup.

VIDEO:

Jurgen Kloop pyetet për të ardhmen e Mo Salah: Unë e di që ai dëshiron të qëndrojë, klubi po ashtu Jurgen Kloop pyetet për të ardhmen e Mo Salah: Unë e di që ai dëshiron të qëndrojë, klubi po ashtu

“Si një mbështetës i Liverpoolit, duhet të keni kujdes se kjo po zvarritet. Lojtarë të tjerë të mëdhenj në Liverpool kanë nënshkruar kontrata në tre ose katër muajt e fundit si Alisson Becker, Trent Alexander-Arnold dhe Virgil van Dijk”.

“Salah dëshiron të paguhet si çdo lojtar më i mirë në Ligën Premier apo futbollin botëror, dhe pse mos të ndodh?”.

“Ai e meriton këtë, ne po flasim për një nga lojtarët më të mirë në botë”, përfundoi legjenda e Liverpoolit. /Telegrafi/

The post Carragher: Salah meriton të paguhet si çdo lojtar i klasit botëror appeared first on Telegrafi.