Dalin fotot, ky është shoferi i autobusit që u dogj në Bullgari

<!–

–>

VIDEO:

Ky është shoferi i autobusit që u dogj në Bullgari, viktimë edhe vajza e politikanit.

Personi që shikoni në foto është Memedi Kadri 54-vjeç, njëri prej shoferëve të autobusit që u shkrumbua nga flakët teksa kthehej nga Stambolli përmes Bullgarisë ku dhe ndodhi aksidenti tragjik.

Kadri është mes 45 viktimave që humbën jetën e si pasojë e flakëve të mëdha.
Nga kjo tragjedi mbijetuan 7 pasagjerë të cilët janë dërguar në një spital në Bullgari për të marrë ndihmën e parë mjekësore.

Në momentin e ngjarjes së rëndë, bashkë me Kadri në autobus ndodhej edhe një shofer tjetër, më të cilin ndërroheshin pas lodhjes nga rruga e gjatë.

Nuk dihet nëse në momentin e tragjedisë ishte në timon Kadri apo kolegu i tij.