Del raporti 24 orësh nga IKSHPK: 658 raste të reja dhe asnjë i vdekur

lajmi i fundit

VIDEO:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 4.685 doza të vaksinës kundër COVID-19.ℹ️

ℹ️Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.713.150 doza të vaksinës.ℹ️Deri më sot 795.476 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.ℹ️Deri më sot janë dhënë 30.281 doza përforëcuese dhe 2.162 doza të treta të vaksines kundër COVID-19.ℹ️Nga 6.008 testime, 658 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.ℹ️Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.ℹ️Sot janë shëruar 160 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 158.532.ℹ️Në total numri i rasteve aktive është 3.837.➡️Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:https://datastudio.google.com/…/2e546d77…/page/MT0qBMbani maskat!Respektoni distancën!Mbani higjienën!