Deri tani keni ngrohur gabimisht mbetjet tuaja – ju duhet vetëm një artikull për ta rregulluar ‘problemin’

Nëse jeni të lodhur duke pritur që të gjitha mbetjet e familjes suaj të ngrohen për të ngrënë së bashku, ekziston një truk i ri që mund të dëshironi të provoni.

Një përdorues TikTok-u tregoi se si ngroh dy pjata njëherësh në mikrovalë.

“Ne kemi gjithë këtë ushqim, por vetëm një mikrovalë. Kështu që ja çfarë duhet të bëni”, tha përdoruesi në fillim të videos së tij. “Vendosni një filxhan në pjatë dhe vendoseni atë pjatë në mikrovalë”, udhëzoi ai ndërsa vendosi një pjatë në mikrovalë me një filxhan të shkurtër në qendër.

VIDEO:

“Ju vendosni pjatën tjetër mbi filxhanin dhe tani ne mund t’i ngrohim dy pjata me mikrovalë”, përfundoi ai.

Shumë nga ndjekësit e tij ishin të kënaqur me trukun, me njërin që e quajti atë një “hero të vërtetë”.

@salinasdamien

Thanksgiving hack #thanksgiving #fyp #lifehacks #happythanksgiving @tiffanyandcoco

♬ original sound – Damien Salinas

Megjithatë, shumë menduan se udhëzimet e tij ishin mashtruese, sepse ata supozuan se filxhani u copëtua në mikrovalë.

Burri u përgjigj në seksionin e komenteve se asgjë nuk i ndodhi filxhanit të tij. /Telegrafi/

The post Deri tani keni ngrohur gabimisht mbetjet tuaja – ju duhet vetëm një artikull për ta rregulluar ‘problemin’ appeared first on Telegrafi.