Dolly Parton rikrijon kopertinën ikonike të Playboy për ditëlindjen e burrit

Dolly Parton rikrijoi kopertinën e saj të Playboy nga tetori i vitit 1978 për të festuar ditëlindjen e 79-të të burrit të saj, Carl Thomas Dean.

“Hej! Sot është 20 korriku. Është ditëlindja e burrit tim Carl, dhe me siguri po pyesni pse jam veshur kështu. Epo, është për ditëlindjen e burrit tim”, tha 75 vjeçarja në një video të postuar në Twitter të martën.

Parton u fut në një bust të ngushtë të zi dhe vendosi veshë lepuri për rastin. Ajo gjithashtu hodhi një krevatë me shkëlqim rozë me mansheta që përputhen, duke pasqyruar pamjen e saj të saktë nga xhirimi i famshëm.

VIDEO:

“E mbani mend, dikur unë thashë se do të pozoja në revistën Playboy kur të jem 75 vjeç ? Epo, unë jam 75, dhe ata nuk kanë një revistë më, por burri im gjithmonë e donte kopertinën origjinale me Playboy, kështu që unë po përpiqesha të mendoja diçka për të bërë për ta bërë atë të lumtur”, tha ajo.

“Ai ende mendon se unë jam seksi pas 57 vjetësh, dhe unë nuk do të përpiqem t’ja ndryshoj mendjen”.

Parton më pas e befasoi Dean me një foto pranë kopertinës së saj origjinale të Playboy ndërsa i këndonte atij me veshjen seksi. Superylli i dha fund videos së saj duke thënë se ajo mendon se Playboy duhet ta paguajë atë për fotosesionin e saj të ri dhe duke pyetur fansat nëse bien dakord.

Parton u bë këngëtarja e parë country që pozoi në kopertinën e Playboy – me kushtin që ajo të mos duhej të shfaqej lakuriq. /Telegrafi/

The post Dolly Parton rikrijon kopertinën ikonike të Playboy për ditëlindjen e burrit appeared first on Telegrafi.