Edhe Haaland është njeri – sulmuesi norvegjez humb një rast me portën pa portier

Borussia Dortmund po luan ndaj Besiktas si mysafir në ndeshjen e parë të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve.

‘Milionerët’ kaluan shpejtë në epërsi në minutën e 20-të, kur Thomas Meunier gjen Jude Bellingham që shënon për 1-0.

Vetëm pak minuta më pas, Erling Haaland kishte një rast të qind për qind.

VIDEO:

Norvegjezi mori një top nga Malen dhe i vetëm me portë pa portier, gjuan jashtë.

Edhe ‘makina e golave’ ka të drejtë të gabojë ndonjëherë.

Por në rastin e dytë, ai nuk gaboi ku pothuajse nga e njëjta pozitë, shënoi për 2-0.

Pjesa e parë u mbyll me epërsinë e Borussia Dortmund prej dy golash.

Ajo që bën përshtypje është se, atmosfera në stadium është elektrizuese. /Telegrafi/

The post Edhe Haaland është njeri – sulmuesi norvegjez humb një rast me portën pa portier appeared first on Telegrafi.