Elon Musk tallet me “Anonymous”, të cilët haptas e kërcënojnë atë në një video të re

CEO i Tesla, Elon Musk nuk ka frikë nga Anonymous – ose, të paktën, nga njerëzit në internet që pretendojnë se janë të lidhur me organizatën e hakerëve Anonymous.

Gjatë fundjavës, llogaria, e cila pretendonte të ishte e lidhur me grupin, postoi një video në mediat sociale duke akuzuar miliarderin për shkatërrimin e jetës së njerëzve që humbën para në tregun e kriptovalutave.

VIDEO:

“Ju mund të mendoni se jeni më i zgjuari, por tani e keni takuar personin e duhur që ju përshtatet”, dëgjohet një zë robotik në video. “Ne jemi Anonymus! Ne jemi një legjion! Na prisni”, thuhet në fund të videos, transmeton Telegrafi.

Paralajmërimi, megjithatë, nuk duket të jetë i suksesshëm, sepse Elon Musk vendosi të tallet hapur me videon, duke treguar se ai nuk ishte i frikësuar në asnjë mënyrë. Një vazhdim satirik i videos së quajtur “Anonymus Pjesa II”, e cila u transmetua në Twitter nga faqja  “Jo Këshilla Financiare”, zbuloi se zëri anonim ishte i Gordon Johnson, një analist, kurse Elon Musk u përgjigj në video në Twitter me dy emoji që qeshin.

Videoja tregon qartë se Musk dhe mbështetësit e tij besojnë se videoja e lëshuar gjatë fundjavës, e cila u kërcënua nga Anonymous, u bë nga shitës të cilët u përpoqën të zhvlerësojnë aksionet e Tesla dhe në të njëjtën kohë të fshehin gjurmët e tyre.

Sidoqoftë, kemi shumë pak informacion në lidhje me qëllimin origjinal të videos. /Telegrafi/

The post Elon Musk tallet me “Anonymous”, të cilët haptas e kërcënojnë atë në një video të re appeared first on Telegrafi.