Elshani: Ishte fitore e vështirë, por e merituar

Feronikeli fitoi 2-0 në udhëtim te Llapi në kuadër të javës së tretë në BKT Superligën e Kosovës.

Skuadra nga Drenasi mori fitoren e parë në këtë fillim edicion, duke marrë kështu edhe tre pikët e para të plota.

Për këtë fitore, trajneri Faruk Elashni ka thënë se ishte një fitore e vështirë, mirëpo e merituar.

VIDEO:

Feronikeli fiton me rezultat komod në udhëtim te Llapi Feronikeli fiton me rezultat komod në udhëtim te Llapi

Prej fillimit kemi besuar tek kjo ekip. Të them të drejtën jemi ardhur me marrë pikë, por për fitore ishte vështirë. Fitorja është e merituar”, ka thënë strategu i Feronikeli për Art Sport.

“Nëse e shohim ekipin, unë besoj që kanë gabuar ata që kanë thënë se Feronikeli do jetë kafshatë e lehtë. E kemi Lapidar Lladrovcin kampion, Behar Maliqin kampion, Smakiqin kampion, Elshanin kampion e shumë futbollistë të tjerë”.

“Besoj që kanë gabuar me atë konstatim analistët, sepse kjo ekip do ta merr vetën dhe do shohim si do ecin gjërat”, përfundoi Elshani. /Telegrafi/

 

The post Elshani: Ishte fitore e vështirë, por e merituar appeared first on Telegrafi.