Formacionet bazë: Franca luan në udhëtim te BeH

Në Grbavica Stadium zhvillohet ndeshja e xhiros së tretë në Grupin D kualifikues për Kampionatin e ardhshëm Botëror ndërmjet Bosnje e Hercegovinës dhe Francës.

Les Bleus kanë regjistruar një barazim dhe një fitore në dy takimet e para, kurse skuadra ballkanase ka zhvilluar vetëm një ndeshje, të cilën e ka barazuar.

Trajnerët Ivaylo Petev dhe Didier Deschamps i kanë gati formacionet startuese për këtë sfidë.

VIDEO:

Formacioni startues i Bosnje e Hercegovinës: Sehic; Hadzikadunic, Ahmedhodzic, Sanicanin; Todorovic, Hadziahmetovic, Pjanic, Cimirot, Kolasinac; Krunic, Dzeko.

Formacioni startues i Francës: Lloris; Pavard, Varane, Kimpembe, Lucas Hernandez; Pogba, Rabiot; Coman, Griezmann, Lemar; Mbappe.

/Telegrafi/

(Foto: uefa.com)

The post Formacionet bazë: Franca luan në udhëtim te BeH appeared first on Telegrafi.