Formacionet e mundshme: Barcelona përballet me Benfican në mungesë të disa lojtarëve

Barcelona dhe Benfica do të përballen në kuadër të rrethi të pestë të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve.

Ndeshja që fillon në ora 21:00, do të zhvillohet stadiumin “Camp Nou”, me katalunasit që duhet të fitojnë patjetër.

Për këtë sfidë, Blaugranasit janë pa lojtarët si Sergio Aguero, Martin Braithëaite, Ousmane Dembele, Pedri, Ansu Fati e Sergino Dest, që janë të lënduar.

VIDEO:

(function (el) { window.addEventListener(“message”, (event) => { if (event.origin.startsWith(“https://www.sofascore”)) { if (el.id === event.data.id) { el.style.height = event.data.height + “px”; } } }); })(document.getElementById(“sofa-standings-embed-1466-36886”));

Standings provided by SofaScore LiveScore

Në anën tjetër, Benfica nuk mund të llogarisë në Lucas Verissimo e Rodrigo Pinho, që janë po ashtu të lënduar.

Formacionet e mundshme:

Barcelona: Ter Stegen, Alba, Pique, Araujo, Mingueza, De Jong, Busquets, Gavi, Demir, Coutinho, Depay.

Benfica: Vlachodimos, Vertonghen, Morato, Otamendi, Gilberto, Weigl, Mario, Grimaldo, Yaremchuk, Nunez, Rafa. /Telegrafi/

Foto: WhoScored

The post Formacionet e mundshme: Barcelona përballet me Benfican në mungesë të disa lojtarëve appeared first on Telegrafi.