Formacionet startuese: Barca siguron kualifikimin me fitore ndaj Benficas

Në Camp Nou zhvillohet ndeshja e raundit të pestë të fazës grupore të Ligës së Kampionëve ndërmjet Barcelonës dhe Benficas.

Katalunasit janë në pozitën e dytë në Grupin E me gjashtë pikë, dy më shumë se skuadra portugeze dhe me fitore eventuale do të shmangeshin në pesë pikë që do të ishte e paarritshme matematikisht.

Kjo është ndeshja e parë e Xavi Hernandez në Ligën e Kampionëve si trajner i Blaugranëve, ashtu që do t’i përballë taktikat e tij me Jorge Jesus.

VIDEO:

Formacioni startues i Barcelonës: Ter Stegen; Araujo, Piqué, Lenglet, Jordi Alba; De Jong, Busquets, Nico; Gavi, Depay, Demir.

Formacioni startues i Benficas: Vlachodimos; Gilberto, Otamendi, Vertonghen; André Almeida, Weigl, João Mário, Grimaldo; Rafa, Yaremchuk, Everton.

/Telegrafi/

The post Formacionet startuese: Barca siguron kualifikimin me fitore ndaj Benficas appeared first on Telegrafi.