Formacionet startuese: Juve luan për fitore në udhëtim te Malmo

Në Eleda Stadion zhvillohet ndeshja e xhiros së parë në fazën grupore të Ligës së Kampionëve ndërmjet Malmoe FF dhe Juventus.

Zonja e Vjetër nuk e ka nisur aspak mirë sezonin e ri në Serie A, prandaj doemos do ta kërkojë fitoren në garën e madhe evropiane.

VIDEO:

Do të shohim një përballje taktikash ndërmjet trajnerëve Jon Dahl Tomasson dhe Massimiliano Allegri, të cilët kanë vendosur për skuadrat që do të zbresin në fushë nga minuta e parë.

Formacioni startues i Malmoe FF: Diawara; Innocent, Ahmedhodzic, Brorsson, Nielsen; Birmancevic, Rakip, Christiansen, Rieks; Colak, Berget.

Formacioni startues i Juventusit: Szczesny; Danilo, De Ligt, Bonucci, Alex Sandro; Cuadrado, Bentancur, Locatelli, Rabiot; Dybala, Morata.

Takimi tjetër në Grupin H zhvillohet ndërmjet Chelseat dhe Zenit St. Petersburgut në Stamford Bridge. /Telegrafi/

The post Formacionet startuese: Juve luan për fitore në udhëtim te Malmo appeared first on Telegrafi.