Formacionet zyrtare: Liverpoolin e pret takimi i vështirë në udhëtim te Leeds United

Liverpooli është mysafir i Leeds United për takimin që luhet në kuadër të javës së katërt në Ligën Premier.

Ndeshja që fillon në ora 17:30, do të luhet në stadiumin “Elland Road”, me The Reds që shihen si favoritë në letër.

Leeds United ka aktualisht ka dy pikë, [pas dy barazive dhe një humbje, e që do të tentojnë t’i marrin tre pikë e para.

VIDEO:

(function (el) { window.addEventListener(“message”, (event) => { if (event.origin.startsWith(“https://www.sofascore”)) { if (el.id === event.data.id) { el.style.height = event.data.height + “px”; } } }); })(document.getElementById(“sofa-standings-embed-1-37036”));

Standings provided by SofaScore LiveScore

Në anën tjetër, Liverpooli ka shijuar dy fitore dhe ka një barazim, e në rast të fitores, do t’i bashkangjitej Manchester Unitedit dhe Chelseat me dhjetë pikë.

Formacioni startues i Leeds United: Meslier, Ayung, Cooper, Llorennte, Firpo, Phillips, Dallas, Rodrigo, Raphinha, Harrison, Bamford.

Formacioni startues i Liverpoolit: Alisson, Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson, Fabinho, Thiago, Elliott, Mane, Salah, Jota. /Telegrafi/

The post Formacionet zyrtare: Liverpoolin e pret takimi i vështirë në udhëtim te Leeds United appeared first on Telegrafi.