Formacionet zyrtare: Unitedi luan për fitore ndaj Villarrealit

Manchester Unitedi është mysafir i Villarrealit në Estadio de la Ceramica për ndeshjen e xhiros së pestë në fazën grupore të Ligës së Kampionëve.

Djajtë e Kuq janë në krye të Grupit F me shtatë pikë, aq sa ka edhe Nëndetësja e Verdhë, ashtu që është një përballje e drejtpërdrejtë për rrugëtimin e mëtutjeshëm të dy skuadrave, derisa edhe Atalnta (pesë pikë) dhe Young Boys (tri pikë) janë në akoma matematikisht në garë për një vend në fazën e eliminimit direkt.

Trajnerët Unai Emery dhe Michael Carrick i kanë përgatitur skuadrat që do të zbresin në fushë nga minuta e parë.

VIDEO:

Formacioni startues i Villarrealit:

Formacioni startues i Manchester Unitedit:

/Telegrafi/

The post Formacionet zyrtare: Unitedi luan për fitore ndaj Villarrealit appeared first on Telegrafi.