Ganimete Musliu beson që Sami Lushtaku do ta fitojë Skenderajn: Pa bërë fushatë kishte fituar 96%

Deputetja e PDK-së

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu, ka thënë në emisionin dPt te Fidani në T7 se beson që kandidati i PDK-së për komunën e Skenderajt, Sami Lushtaku, do të fitojë në zgjedhjet lokale.

VIDEO:

Ajo thotë se Lushtaku kishte fituar këtë komunë bindshëm pa bërë fushatë fare, ndërsa shton se PDK ka punuar shumë në këtë qytet që ishte i shaktërruar pas lufte.

“Unë të them një gjë, Sami Lushtaku nuk njihet për humbje. Duke pasur parasysh sfidat që ka kaluar, ai është një atdhetar i kalitur. Pasi të jesh kryetar i një treve apo komune që ka qenë tërësisht e shkatëruar nga lufta dhe të ndërtosh gjithcka nga fillimi duhet shumë punë. Kam pasur fatin të punojë me të dhe e di punën e tij dhe vullnetin. Thash edhe një herë, zoti Lushtaku nuk ka qenë asnjë minutë në fushatë dhe kishte arritur të merrte 96% të votave. Mbështetjen që e ka marrë gjatë këtyre ditëve, mendoj që tregojnë” tha ajo.