Gati 14 mijë raste aktive me koronavirus në vend

Covid-19

12 pacientë të infektuar me coronavirus ka humbur jetën të enjten në Kosovë, teksa janë konfirmuar edhe 975 raste të reja pozitive.

VIDEO:

Në raportin 24 orësh të gjendjes me COVID-19, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës njofton se janë shëruar edhe 893 pacientë që ishin të infektuar me virusin SARS CoV-2.

Numri total i rasteve pozitive është 91.405 raste nga 430.860 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.884 raste të vdekjes.

Numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 75.647 raste, kurse numri i rasteve aktive është 13.874.