Genc Prelvukaj publikon këngën e radhës “Hajde ti kthejmë” nga albumi i ri “Gentivs II”

Artisti i mirënjohur shqiptar, Genc Prelvukaj, sot (e mërkurë) ka prezantuar projektin e ri muzikor.

Kënga mban titullin “Hajde ti kthejmë” dhe është pjesë e albumit të këngëtarit të quajtur “GENTIVS II”.

Projekti është shoqëruar me një video të veçantë, gjersa merr vëmendje të madhe edhe me interpretimin e bërë.

VIDEO:

Genc Prelvukaj (Foto: YouTube)

Tekstin e ka shkruar vet artisti, kurse producimi është bërë nga i njëjti në bashkëpunim me Lacore.

Të gjitha lajmet nga Estrada Shqiptare Të gjitha lajmet nga Estrada Shqiptare

I tëri ndërkaq është realizuar në studion e tij “Black Fish Entertainment”.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Genc Prelvukaj (@gencprelvukaj)

Lansimi i projekteve të albumit ka filluar që nga nëntori, teksa ka paralajmëruar se çdo dhjetë ditë do të sjellë nga një.

Për më shumë, ndiqni të plotë këngën e re të Prelvukajt:

/Telegrafi/

The post Genc Prelvukaj publikon këngën e radhës “Hajde ti kthejmë” nga albumi i ri “Gentivs II” appeared first on Telegrafi.