Gjermania edhe Maqedonia e Veriut zhvillojnë sfidën kualifikuese – formacionet bazë

Në Schauinsland-Reisen-Arena të Duisburgut, Gjermania edhe Maqedonia e Veriut zhvillojnë ndeshjen kualifikuese për Kampionatin Botëror, ‘Katar 2022’.

Die Mannschaft i kanë fituar të dy sfidat e mëparshme në Grupin J, derisa Maqedonia njërën e ka fituar dhe njërën e ka humbur.

Përzgjedhësit Joachim Low dhe Igor Angelovski i kanë përgatitur formacionet, me të cilat do ta fillojnë sfidën.

VIDEO:

Formacioni startues i Gjermanisë: Ter Stegen; Gosens, Ginter, Rudiger, Can; Goretzka, Kimmich, Gundogan; Havertz, Gnabry, Sane.

Formacioni startues i Maqedonisë së Veriut: Dimitrievski; Ristovski, Musliu, Ristevski, Alioski; Nikolov, Ademi, Bardhi, Elmas; Pandev, Trajkovski.

/Telegrafi/

(Foto: uefa.com)

The post Gjermania edhe Maqedonia e Veriut zhvillojnë sfidën kualifikuese – formacionet bazë appeared first on Telegrafi.