Haradinaj akuzon ministrat e Qeverisë: Liburn Aliu, Xhelal Sveçla dhe Albulena Haxhiu janë hajna

Ramush Haradinaj

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka hedhur akuza të rënda ndaj disa ministrave të Qeverisë Kurti 2.

VIDEO:


Haradinaj tha se Ministrat Aliu, Sveçla dhe Haxhiu, janë hajna.

“Ministrat Liburn Aliu, Xhelal Svecla, Albulena Haxhiu janë hajna dhe duhet të jenë në burg”, tha Haradinaj në RTV Dukagjini.