Horoskopi javor për periudhën nga 27 shtator – 04 tetor

Çfarë ju pret gjatë shtatë ditëve të ardhshme në punë dhe në dashuri, a do të kaloni mirë me familjarët, si do t’ju shërbejë shëndeti dhe a do të bëni investime

Lexoni horoskopin e përgatitur dhe shfrytëzojeni javën e cila është para jush në mënyrën më të mirë të mundshme, transmeton Telegrafi.

DASHI (21.03. – 20.04.)

Puna: Mund të jeni nervozë dhe të dekurajuar, të gatshëm të reagoni me nxitim dhe të bëni lëvizje drastike, por do të arrini të mbani durimin tuaj dhe të gjeni zgjidhje dhe kompromise të arsyeshme. Përfundoni detyrat në kohë dhe përmbushni premtimet që i keni bërë për të lehtësuar veten dhe për të qenë gati për përpjekje të reja.

Shëndeti: Ndiheni mirë, por mos e teproni me aktivitete.

Dashuria: Ngjarjet gjatë kësaj periudhe mund t’ju inkurajojnë t’i rishqyrtoni idetë tuaja për dashurinë dhe marrëdhëniet me personin e dashur. Nëse keni kaluar një krizë dhe një periudhë të vështirë me personin tuaj të dashur, tani do të shihni qëllimin e atij mësimi dhe do të dini se çfarë doni dhe si të vazhdoni. Nëse jeni vetëm, do të jeni të kënaqur me veten dhe nuk do të pranoni shoqërinë e atyre që ju mërzisin dhe ju lodhin. Një njohje interesante në horizont.

DEMI (21.04. – 21.05.)

Puna: Mos merrni punë dhe detyra të reja derisa të keni përfunduar atë që keni filluar. Tregoni durim dhe jini të sigurt në atë që bëni, që do të jeni të kënaqur me arritjet materiale, ndërkohë mundësitë për projekte të reja do të hapen dhe fillojnë kur të stabilizoni pozicionin tuaj dhe kur të çliroheni nga detyrimet ekzistuese.

Shëndeti: Kuroni trupin tuaj dhe kujdesuni për veten.

Dashuria: Në lidhjen tuaj dashurore, është radha e gjërave që duhet të iniciohen dhe të diskutohen, me koston e konflikteve, grindjeve dhe dramës. Çfarëdo që të jetë, ju keni mjaft energji dhe mençuri për ta kaluar atë dhe për të gjetur një zgjidhje. Për Demat, të cilët janë vetëm, kjo është një periudhë në të cilën ata do të pushojnë nga jeta intensive shoqërore, flirtet dhe aventurat – përkushtojuni vetes.

BINJAKËT (22.05. – 21.06.)

VIDEO:

Puna: Ju duhet ta kapërceni tensionin, t’i përkushtoheni vetes suaj dhe t’u përmbaheni planeve dhe qëllimeve tuaja, edhe pse të tjerët nuk i miratojnë ato. Edhe pse kjo është një periudhë konflikti për ju, mund të gjendeni të rrethuar nga mbështetja e njerëzve që nuk i prisnit, dhe të cilët kanë fuqinë të ndikojnë në ndryshimin e situatës.

Shëndeti: Ju duhet të gjeni paqen e brendshme dhe të besoni në veten tuaj pak më shumë.

Dashuria: Marrëdhëniet familjare janë aktuale në këtë periudhë, prandaj përkushtojuni zgjidhjes së disa çështjeve dhe problemeve specifike. Kjo mund të aplikohet edhe për familjen e personit tuaj të dashur – ju të dy do të angazhoheni në planin e familjes, prandaj qëndroni së bashku dhe bëni aranzhime. Binjakët e vetmuar do të jenë skeptikë ndaj komplimenteve dhe lavdërimeve që marrin, dhe pastaj do të zbulojnë se kjo është një mënyrë tjetër për të stimuluar interesin e dikujt.

GAFORRJA (22.06. – 22.07.)

Puna: Kontaktet e reja mund t’ju sjellin përgjegjësi të reja dhe nuk do të jeni të sigurt nëse jeni gati për to. Po përballeni me një periudhë prosperiteti. Duhet të jeni të qetë dhe të qëndrueshëm në mënyrë që të mund të mendoni qartë për gjithçka dhe të planifikoni çdo veprim tjetër. Kjo është një kohë e mirë për të investuar në diçka domethënëse.

Shëndeti: Jepini vetes kohë të mjaftueshme për të pushuar dhe për t’u relaksuar.

Dashuria: Do të keni fat të takoni jo vetëm dashurinë, por edhe një mik të vërtetë, nëse nuk keni një të dashur. Nëse keni qenë vetëm për një kohë të gjatë dhe tashmë keni humbur shpresën, do t’ju duhet edhe pak kohë për t’u bindur se gjëra të mira po ju ndodhin. Ju mund të zbuloni se partneri juaj ka synime të ndryshme nga tuajat, por gjithashtu ju jep mundësinë ta kuptoni më mirë njëri-tjetrin dhe të gjeni një drejtim të përbashkët në të cilin ju mund të lëvizni dhe zhvilloheni.

LUANI (23.07. – 22.08.)

Puna: Investoni energji vetëm në aktivitete konkrete dhe praktike, në vend që të mendoni për plane të mëdha që nuk janë të bazuara në momentin aktual. Problemet me të cilat përballeni ju japin mundësinë të tregoni aftësinë tuaj dhe të rrisni autoritetin tuaj.

Shëndeti: Problemet me të cilat përballeni ju japin mundësinë të tregoni aftësinë tuaj dhe të rrisni autoritetin tuaj.

Dashuria: Nëse personi për të cilin po angazhoheni është indiferent ndaj ndjenjave tuaja mos humbni kohë kot. Në lidhjen dashurore, kjo është një periudhë rishqyrtimi – nëse keni filluar ta merrni njëri-tjetrin si të mirëqenë, duhet të investoni më shumë në komunikim.

VIRGJËRESHA (23.08. – 22.09.)

Puna: Gjatë kësaj periudhe, ju lehtë fitoni njohuri dhe aftësi të reja, kështu që koha ideale është të argëtoheni duke perfeksionuar ose mësuar diçka të re. Yjet ju këshillojnë të jeni me takt, të përmbaheni nga kritikat, si dhe të mos flisni më shumë sesa është e nevojshme për ambiciet dhe idetë tuaja. Punoni me tërë përkushtimin, jini të durueshëm dhe të përgjegjshëm dhe bëhuni modest.

Shëndeti: Ndiheni mirë, megjithëse problemet shëndetësore kalimtare janë të mundshme.

Dashuria: Duhet të flisni hapur me partnerin tuaj për atë që secili prej jush dëshiron dhe cilat janë nevojat e tij, për të gjetur një mënyrë për të mbështetur njëri-tjetrin, ose për të arritur një kompromis. Nëse jeni vetëm, mund të jeni të pushtuar nga ndjenjat negative ndaj vetes, por nuk duhet të ikni prej saj duke kërkuar dikë që do t’ju angazhojë emocionalisht dhe do t’ju tërheqë vëmendjen. Falja është gjëja më e rëndësishme për zhvillimin personal.

PESHORJA (23.09. – 22.10.)

Puna: Është kjo një periudhë e mirë për çdo lloj udhëtimi, si dhe për ndryshimet dhe transformimet e secilit lloj. Një person mund të jetë i gatshëm të investojë në potencialin tuaj dhe t’ju ndihmojë të realizoni planet tuaja. Mos hezitoni të pranoni një ofertë që do ta përmirësojë gjendjen tuaj financiare.

Shëndeti: Energjia planetare ju mbështet për të arritur harmoninë me veten, në nivel shpirtëror dhe fizik, transmeton Telegrafi.

Dashuria: Tregoni tolerancë dhe fleksibilitet në marrëdhënien me personin tuaj të dashur. Ju mund të keni arsye të jeni të ofenduar dhe të lënduar, por ju duhet të largoheni nga ai vend, t’i kuptoni motivet e partnerit tuaj dhe të shihni se si të përballeni me kërkesat e tij. Nëse jeni vetëm, do të jeni në një humor mjaft aventurier, të prirë që të kënaqeni me pasionet pa menduar për pasojat dhe duke mos dashur romancë, gjë që nuk është karakteristike për ju.

AKREPI (23.10. – 22.11.)

Puna: Ju mund të gjendeni në një pozitë për të provuar veten se keni të drejtë, por mos u përpiqni ta bëni këtë. Lërini të tjerët të merren me gjetjen e “fajtorit”, ndërsa ju qëndroni të qetë dhe prisni që të tregohet se keni pasur të drejtë. Ju do të merrni informacionin e shumëpritur dhe do të jeni në gjendje të planifikoni një ndërmarrje specifike.

Shëndeti: Mund të jeni të stresuar dhe të ndieni nevojën për të lehtësuar veten nëpërmjet rritjes së aktivitetit fizik.

Dashuria: Ju mund të ndieni presionin e përgjegjësisë në një marrëdhënie – megjithëse keni tendencë ta merrni dashurinë shumë seriozisht, Venera zgjon te ju dëshirën për të qenë i lirë. Lëreni mençurinë tuaj të mbizotërojë dhe kënaqeni me përgjegjësitë dhe aktivitetet familjare, në të cilat gjeni kënaqësi dhe paqe të brendshme. Nëse jeni vetëm, një humor aventurier mund t’ju prezantojë me njohje interesante, përshtypje dhe përvoja të reja dhe aventura kalimtare.

SHIGJETARI (23.11. – 21.12.)

Puna: Çelësi i suksesit është komunikimi me kolegët, bashkëpunëtorët dhe klientët. Më në fund, mund të bëni ndryshime të dobishme të cilat i keni synuar për ca kohë. Rishikoni pozicionin dhe situatën tuaj aktuale për të parë mënyrën më të lehtë që mund të përqendroheni në qëllimin tuaj të dëshiruar.

Shëndeti: Hapeni mendjen, dëgjoni zemrën tuaj, ndiqni intuitën tuaj.

Dashuria: Gjatë kësaj periudhe, ndjenjat e dashurisë lidhen me përkatësinë dhe sigurinë, kështu që ju do të merreni me atë që mund të bëni për partnerin tuaj, ndërsa në të njëjtën kohë pyesni se sa bën ai për ju. Ky aspekt i marrëdhënies mund të kërkojë bisedë të hapur dhe shprehje të qartë të vëzhgimeve dhe nevojave të dikujt. Nëse jeni vetëm, mund ta gjeni veten në shoqërinë e një personi që shpreh interesin e tij duke shtypur pa dyshim shkaktarët tuaj, duke ju irrituar dhe duke ju zemëruar. Një mënyrë interesante për t’i filluar takimet…

BRICJAPI (22.12. – 20.01.)

Puna: Nga ju kërkohet të jeni të qëndrueshëm dhe të gatshëm për kompromis në ofertat e reja të biznesit. Mos hiqni dorë nga parimet tuaja, përparimi juaj është në duart tuaja. Mos investoni para në asnjë formë të “lojërave të fatit”, sepse fati nuk është në anën tuaj.

Shëndeti: Mbingarkesa emocionale çon në ankth dhe pasiguri.

Dashuria: Ndikimi i planetit rrit hijeshinë dhe karizmën tuaj, por gjithashtu sjell intensitetin e emocioneve dhe dramës. Kjo është një periudhë e transformimit personal nëpërmjet reagimeve të thella emocionale – mos merrni si të mirëqenë asgjë që ndodh në një lidhje dashurie. Çdo konflikt që krijohet dhe ndjenja e zemërimit ose lëndimit që shkakton, është një mundësi për të bërë njohuri të rëndësishme dhe për të ndriçuar pjesët e errëta të vetes. Njohja e vetvetes ju vjen në këtë periudhë nëpërmjet pasionit dhe ndjenjave intensive, mos rezistoni.

UJORI (21.01. – 19.02.)

Puna: Keni shumë ide dhe plane të mira, por duhet të përqendroheni në një nga një, të merrni iniciativën dhe të tregoni këmbëngulje për të arritur atë që filloni. Qetësia, vetëbesimi dhe përgjegjësia janë çelësi i suksesit në këtë periudhë. Ju keni çdo shans për të bërë të gjitha ndryshimet që dëshironi.

Shëndeti: Jeni plot ngarkesë dhe energji nervore dhe keni nevojë të “zbrazni” veten me aktivitet të rëndë fizik.

Dashuria: Niveli i përgjegjësisë në një lidhje dashurie mund të rritet dhe t’ju çojë në tundimin për të ikur dhe për të rimarrë lirinë tuaj. Flisni me personin tuaj të dashur dhe nëse mendoni se marrëdhënia ka mbaruar dhe se nuk mund të zhvilloheni më tej në të, pranoni fundin. Nëse jeni vetëm, do të takoni njerëz që sjellin ide të reja, energji të freskët dhe të cilët do t’ju ndihmojnë të zgjeroni perspektivën tuaj dhe të shihni veten dhe jetën tuaj në një dritë tjetër.

PESHQIT (20.2 – 20.03.)

Puna: Yjet ju këshillojnë të ngadalësoni, duhet të veproni me mençuri dhe të mos pranoni më shumë detyra sesa mund të përmbushni realisht. Ndryshimet tani janë në favorin tuaj. Gjatë kësaj periudhe, rrugët tuaja nuk çojnë drejt dhe drejtpërdrejt, por anashkalojnë dhe indirekt, kështu që është mirë që strategjinë tuaj ta përshtatni me këtë mënyrë veprimi.

Shëndeti: Merrni pjesë në aktivitetet që ju qetësojnë (vrapimi, puna në kopsht, kujdesi për lulet, shtëpia, familja…).

Dashuria: Gjatë kësaj periudhe, do të mbusheni me ndjenja të forta dhe do ta përjetoni dashurinë si një forcë të fuqishme dhe të qëndrueshme. Nëse jeni në një lidhje dashurie, harmonia dhe bashkësia do të shfaqen përmes veprimeve dhe planeve të ndryshme për të ardhmen, nëse jeni vetëm, ndjenjat tuaja do të jenë një forcë mjaft shtytëse për ju, edhe nëse ato nuk janë reciproke, ose janë krejtësisht joreale. Fuqia transcendentale e dashurisë është me ju dhe do t’ju lejojë të përjetoni dashurinë e vërtetë.

/Telegrafi/

The post Horoskopi javor për periudhën nga 27 shtator – 04 tetor appeared first on Telegrafi.