Identifikohet shqiptari që masakroi me thikë në rrugë ish-të dashurën

Policia italiane

Policia italiane ka vënë në pranga 27 vjeçarin shqiptar që akuzohet për tentativë vrasje ndaj ish të dashurës së tij.

VIDEO:

Shqiptari i identifikuar si Jetmir Kurtsmajlaj, autor i dyshuar për ngjarjen ka rënë në prangat e policisë italiane.

Mediat italiane bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur të dielën në mes të rrugës në qytë e kalimtarëve, ku shqiptari ka qëlluar me thikë ish-të dashurën e tij greke, një studente që jetonte në Torino. E reja ka marrë plagë në gjoks, bark dhe në qafë.

Ndër të tjera mësohet se e plagosura është dërguar gjendje të rëndë shëndetësore në spitalin Mauriziano të Torinos, ku i është nënshtruar një sërë operacionesh.