Interi synon fitoren e radhës në udhëtim te Sampdoria, formacionet zyrtare

Sampdoria dhe Interi kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës

Nerazzurrët janë mysafir të klubit gjenovez në takimin i cili pritet të zhvillohet nga ora 12:30 në stadiumin Luigi Ferraris.

Ekipi i Simone Inzaghit vjen nga një seri pozitive prej dy fitoresh dhe synon fitoren e radhës në kampionat.

VIDEO:

Në anën tjetër, vendasit nuk e kanë nisur mirë me një humbje dhe një barazim, por synojnë rezultat pozitiv ndaj kampionëve aktual.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.

Sampdoria: Audero; Bereszynski, Yoshida, Colley, Augello; Candreva, Silva, Thorsby, Damsgaard; Caputo, Quagliarella

Inter: Handanovic; Skriniar, De Vrij, Dimarco; Darmian, Barella, Brozovic, Calhanoglu, Perisic; Dzeko, Lautaro Martinez

/Telegrafi/

The post Interi synon fitoren e radhës në udhëtim te Sampdoria, formacionet zyrtare appeared first on Telegrafi.