Interi thuhet se duhet të shesë yje gjatë verës, vendoset çmimi i Lukakut

Interi thuhet se duhet të shesë një ose dy nga lojtarët më të mirë gjatë verës dhe emri më i përfolur është ai i sulmuesit Romelu Lukaku, i cili thuhet se tani ka një çmim të vendosur prej 120 milionë eurosh.

Suining Group po kërkon një partner të përshtatshëm për të mbështetur Interin financiarisht dhe një kredi nga Goldman Sachs do ta mbajë klubin drejtues deri në fund të sezonit.

Sidoqoftë, situata e tyre financiare do të thotë që një ose dy lojtarë të mëdhenj duhet të largohen gjatë verës, raporton Il Corriere dello Sport.

Emri më i përfolur për t’u shitur është ai i Lukakut, i cili u bashkua me Interin në një marrëveshje prej 80 milionë eurosh nga Manchester United në 2019.

VIDEO:

Sulmuesi belg ka 59 gola në 85 ndeshje me Nerazzurrët, ndërsa ka përfunduar në radarin e klubeve të mëdha si Barcelona dhe Manchester City.

Mediat italiane tashmë raportojnë se drejtuesit e Interit kanë vendosur një çmim prej 120 milionë eurosh për yllin e tyre.

Sidoqoftë, ish-lojtari i Djajve të Kuq nuk është i vetmi lojtar i madh i Interit që monitorohet nga gjigantët evropianë.

Interi ka refuzuar oferta të mëdha nga gjigantët evropianë për gjashtë yje të ekipit Interi ka refuzuar oferta të mëdha nga gjigantët evropianë për gjashtë yje të ekipit

Atletico Madrid dhe Bayern Munich janë të interesuar për Nicolo Barella dhe Stefan de Vrij, Alessandro Bastoni, Marcelo Brozovic, Christian Eriksen dhe Milan Skriniar gjithashtu kanë tërhequr interes nga klubet e mëdha në Evropë.

Interi do të shesë yjet e tij vetëm për çmimin e duhur dhe tashmë ka vendosur çmimin për Lukakun. /Telegrafi/

The post Interi thuhet se duhet të shesë yje gjatë verës, vendoset çmimi i Lukakut appeared first on Telegrafi.