Ish-burri i Katie Price kritikon operacionet plastike të saj: Është ‘e frikshme’ teksa fëmijët tanë duhet ta shohin atë duke e marrë veten

Ish-burri i modeles Katie Price, Kieran Hayler ka kritikuar operacionet e saj të fundit plastike, duke thënë se është ‘e frikshme’ për fëmijët e tyre që duhet ta shikojnë atë në procesin e shërimit.

Trajneri personal, 34 vjeç, i cili ndan me modelen fëmijët: Jett, shtatë vjeçe dhe Bunny, gjashtë, me Katie, 43 vjeçe, i tha DailyMail se ish-modelja magjepsëse e vë kotësinë e saj para faktit të të qenurit nënë, dhe ai dëshiron që ajo të marrë parasysh ndikimin që ka parë në agoni mbi fëmijët e tyre.

Shqetësimet e Kieran vijnë pasi Katie iu nënshtrua pesë procedurave kozmetike në Turqi këtë muaj, duke përfshirë një fryrje buzësh, liposuksion dhe heqje celuliti – operacione të cilat e lanë atë në ‘dhimbje të tmerrshme’, shkruan DailyMail.

Ai i tha DailyMail: “Në këtë epokë nuk e di se çfarë është shumë larg më. A ka më larg sesa operacioni që është bërë një gjë kaq e zakonshme për gratë dhe burrat e rinj, unë njoh burra që marrin rregullisht botoks, por unë jo. Ndoshta në të ardhmen kur do të filloj të kem disa rrudha, do ta mendoj”.

VIDEO:

“Është bërë një gjë kaq normale. Nëse flisni me dikë mbi moshën 30 vjeç, ju mund të garantoni se ai ka bërë diçka, qoftë kjo kirurgjikale apo jo”, thotë trajneri..

“Gjëja më e vështirë është se Jett dhe Bunny, duhet ta shohin atë pas operacionit, i cili nuk është procesi më i mirë. Është e frikshme sepse kur e vendosni trupin tuaj në atë tendosje, po shkoni nën anestetikë, gjërat shkojnë keq dhe duhet të mendoni për fëmijët tuaj ndonjëherë”, shtoi ish-burri i modeles.

Kieran, i cili që nga java e kaluar është divorcuar zyrtarisht nga Katie, nuk është personi i vetëm që shpreh kritikat e tij ndaj nënës së pesë fëmijëve pasi ajo u fut nën brisk në Turqi.

Prezantuesja Ulrika Jonsson, 53 vjeçe, shpërtheu në kritika për Katien në kolonën e saj të gazetës javën e kaluar, duke thënë se ishte “tmerruar” nga imazhet e saj pas operacionit dhe kishte frikë se si fëmijët e saj, duke përfshirë Harvey, 19 vjeç, Junior, 16 vjeç, dhe Princess, 14 vjeçe, duhet të ndjehen.

Duke reflektuar në kujtimet e saj të para për ish-modelen, Ulrika tha: “Kjo vajzë nuk ishte e uritur për famë, ajo po vdiste nga uria”, me Katien e cila më vonë vendosi t’iu përgjigjet komenteve të saj, duke e quajtur atë “të pafytyrë”.

Familja e Katiet, e nxiti yllin televiziv të bënte ‘psikoterapi’ dhe thanë se ishin ‘të shqetësuar’ për mirëqenien e saj pas raundit të saj të fundit të operacioneve.

Familjarja e saj, Danielle tha: “Unë isha e tronditur – ajo dukej sikur kishte bërë shumë punë, dukej e dhimbshme, unë kam qenë atje dhe, pas operacionit, ishte torturuese. Ndihesha keq për të, por u qetësova se ajo është ngazëllyer për rezultatet pasi të jetë shëruar plotësisht”.

Ndërsa vet Katie u deklaruar: “Unë e di që është e lehtë të bëhesh e varur. Mund të jetë e frikshme për fëmijët për të cilët mu desh ta fsheh trupin tim nga fëmijët për javë të tëra – ata po thoshin: ‘Mami do të vdesësh?’”.

DailyMail zbuloi ekskluzivisht divorcin e Katiet dhe Kieran që u finalizua javën e kaluar, i cili erdhi si një lehtësim për trajnerin personal.

Ai tha: “Ne e bëmë atë me të vërtetë miqësisht, e gjitha u bë në prapaskenë dhe asnjëri prej nesh nuk duhej të shkonim në gjykatë”.

“Unë kurrë nuk kam dashur para prej saj ose diçka të tillë, kam marrë një vendim të ndërgjegjshëm në kokën time se ishte një pushim i pastër dhe shansi për të filluar jetën time nga e para. Pra, për mua ishte shumë e lehtë”, shtoi ai.

“Është mirë që divorci të finalizohet dhe të shkosh përpara. Unë nuk jam më burri i saj. Ne kemi dy fëmijë të bukur nga martesa jonë dhe kjo është gjëja më e mirë për të dy ne, ata janë të lumtur dhe të shëndetshëm, kështu që çfarë mund të dëshironi më shumë”, u shpreh ish-burri i modeles.

Katie tani është e lirë të martohet me të fejuarin Carl Woods, 32 vjeç, i cili ka qenë pranë saj gjatë gjithë rimëkëmbjes nga operacionet. /Telegrafi/

The post Ish-burri i Katie Price kritikon operacionet plastike të saj: Është ‘e frikshme’ teksa fëmijët tanë duhet ta shohin atë duke e marrë veten appeared first on Telegrafi.