Jan Oblak është zgjedhur lojtari i vitit në La Liga

Jan Oblak është zgjedhur lojtari i vitit në La Ligën spanjolle, transmeton Insajderi.

Kjo pas paraqitjeve dinjitoze të sllovenit me Atletico Madridit, dhe triumfit në ligë.

VIDEO:

Oblak zhvillojë 46 paraqitje me Atleticon këtë sezon, duke mbajtur 20 herë portën e paprekur.

28 vjeçari është pjesë e “El Colchoneros” që nga viti 2014, ku u transferua nga Benfica për 16 milionë euro./insajderi.com