Jota më i miri: Vlerësimet e lojtarëve, Everton 1-4 Liverpool

Liverpooli ka shënuar fitore ndaj Evertonit si mysafir në derbi e qytetit me rezultat 4-1 në kuadër të javës së 14-të të Ligës Premier.

Mohamed Salah shënoi dy herë, ndërsa nga një gol e kanë shënuar Jordan Henderson dhe Diogo Jota. Golin e vetëm për vendasit e shënoi Demarai Gray.

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes doli të jetë Jota me notën 8.3.

VIDEO:

Pas tij u shquan Robertson, Henderson dhe Salah.

Liverpooli me këtë fitore mbetet në vendin e tretë më 31 pikë, pas Chelseat dhe Man Cityt.

Notat e lojtarëve të Everton dhe Liverpool

/Telegrafi/

The post Jota më i miri: Vlerësimet e lojtarëve, Everton 1-4 Liverpool appeared first on Telegrafi.