Juventusi, destinacioni i preferuar i Pogbas  

Gazetari i Sky Sport Italia, Gianluca Di Marzio ka zbuluar se Juventusi mbetet ‘destinacioni i preferuar’ i mesfushorit Paul Pogba.

Kontrata e mesfushorit të Manchester Unitedit skadon në qershor të 2022, dhe Juventusi është ende i interesuar të sigurojë shërbimet e lojtarit.

Sidoqoftë, paga e tij e lartë është një shqetësim për Zonjën e Vjetër, e cila po përpiqet të ulë faturën e pagës së francezit.

Juventusi po shqyrton gjashtë mundësi shkëmbimi për Dybalan, emra të mëdhenj nga gjigantë evropianë Juventusi po shqyrton gjashtë mundësi shkëmbimi për Dybalan, emra të mëdhenj nga gjigantë evropianë

VIDEO:

Sipas gazetës Tuttosport, mesfushori francez është ende në kontakt me ish-shokët e tij të skuadrës, por edhe me trajnerin Andrea Pirlo, i cili kishte luajtur me Pogban në Juventus.

Gazeta me bazë në Torino raporton se Bianconerët janë të hapur për të përfshirë Paulo Dybala në një marrëveshje shkëmbimi për të sjellë Pogban përsëri në Allianz Stadium.

Kontrata e sulmuesit argjentinas skadon në qershor të 2022 dhe të dy palët nuk kanë arritur një marrëveshje mbi zgjatjen e kontratës së tij.

Donny van de Beek është alternativa ndaj Pogba, sipas Tuttosport, megjithëse Zonja e Vjetër do të ndërronte Adrien Rabiot, dhe jo Dybala, me ish-yllin e Ajaxit.

Manchester Unitedi do të përballet me oferta të shumta për Pogban këtë verë Manchester Unitedi do të përballet me oferta të shumta për Pogban këtë verë

Pogba, një fitues i Kupës së Botës me Francën në vitin 2018, u kthye në United në vitin 2016 në një marrëveshje prej 100 milionë eurosh.

Ai kishte kaluar katër sezone në Torino duke shënuar 34 gola dhe duke dhënë 40 asistime në 178 ndeshje. /Telegrafi/

The post Juventusi, destinacioni i preferuar i Pogbas   appeared first on Telegrafi.