Juventusi me disa mungesa ndaj Crotones – formacionet zyrtare

Juventusi dhe Crotone do të takohen në kuadër të javës së 23-të në Serie A.

Të dy skuadrat kanë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen që fillon në ora 20:45 në stadiumin Allianz.

VIDEO:

Për këtë takim, Andrea Pirlo nuk mund të llogarisë në lojtarët si, Arthur, Leonardo Bonucci, Giorgio Chiellini, Juan Cuadrado, Paulo Dybala, janë të lënduar, derisa Adrien Rabiot ka plotësuar numrin e kartonëve të verdhë.

Në anën tjetër, Crotone do të jetë vetëm pa Cuomon, që po ashtu është i lënduar.

Formacioni startues i Juventusit: Buffon – Danilo, De Ligt, Demiral, Alex Sandro – Chiesa, Bentancur, Ramsey, McKennie – Kulusevski, Ronaldo.

Formacioni startues i Crotones: Cordaz; Pedro Pereira, Magallan, Golemic, Luperto; Messias, Molina, Vulic, Reca; Ounas, Di Carmine. /Telegrafi/

The post Juventusi me disa mungesa ndaj Crotones – formacionet zyrtare appeared first on Telegrafi.