Katër shenjat e zodiakut që kanë më shumë gjasa të definojnë lidhjen këtë sezon festash

Dimri është një kohë e shkëlqyeshme për pothuajse këdo që të qetësohet me një partner.

Me të gjitha planet e pushimeve, udhëtimet dhe kohën familjare, ka shumë kuptim ta çoni një marrëdhënie në një nivel tjetër dhe t’i shijoni të gjitha si çift.

Pavarësisht nëse largoheni nga takimet rastësore, apo edhe po e çoni marrëdhënien një hap më tej duke u fejuar, ka mjaft shenja të zodiakut që ka të ngjarë t’i bëjnë gjërat zyrtare këtë sezon festash.

VIDEO:

Kur bëhet fjalë për dashurinë dhe marrëdhëniet gjatë muajit të ardhshëm, ka disa gjëra për të cilat duhet të keni parasysh.

Në prag të Ditës së Falënderimeve, Mërkuri, planeti i komunikimit, do të bashkohet me Diellin në Shigjetarin që kërkon të vërtetën. Siç thotë astrologia Clarisse Monahan për Bustle, Mërkuri do të ndikohet nga Shigjetari dhe mund të bëjë që disa të jenë pak më të pambrojtur kur bëhet fjalë për të shprehur veten. Nëse keni dëshirë t’i tregoni dikujt se si ndiheni gjatë festës së Falënderimeve, kjo është e gjitha për shkak të Mërkurit në Shigjetar.

Shigjetari i zjarrtë njihet edhe për optimizmin e tij. Nëse jeni të dëshpëruar me dikë në veçanti, mund të ndiheni sikur keni një shans të mirë për ta fituar atë gjatë këtij sezoni festash .

Përpara se të emocionoheni shumë, Venusi do të shkojë në prapavijë në Bricjap më 19 dhjetor. Sipas Monahan, “Vizat e gjalla të Shigjetarit do të zëvendësohen nga një Venus serioz për shkak të ndikimit të rëndë të tokës së Bricjapit. Krishtlindja është në thelb nostalgjike dhe prapavija do të na bëjë të kthehemi pas në dashuritë e kaluara si poezi të vjetra, vargjet e të cilave i mbajmë mend vetëm përgjysmë”.

Për disa, kjo periudhë festash do të jetë shumë e veçantë. Sipas Monahan, këto katër shenja të zodiakut kanë më shumë gjasa ta çojnë marrëdhënien e tyre në një nivel tjetër:

Binjakët (21 maj – 20 qershor)

Peshorja (23 shtator – 22 tetor)

Bricjapi (22 dhjetor – 19 janar)

Ujori (20 janar – 18 shkurt)

/Telegrafi/

The post Katër shenjat e zodiakut që kanë më shumë gjasa të definojnë lidhjen këtë sezon festash appeared first on Telegrafi.