Kishte deklaruar se nuk besonte më në martesë, por Simon Cowell i propozon të dashurës 18 vite më të re në moshë

Simon Cowell është fejuar me të dashurën Lauren Silverman pas një romance tetëvjeçare.

Manjati i muzikës, 62 vjeç, ia bëri pyetjen e famshme të propozimit bukuroshes Lauren, 44 vjeçe, gjatë një pushimi të çiftit në Barbados gjatë vitit të ri përpara djalit të tyre Eric, shtatë vjeç dhe djalit të Lauren, Adamit, 16 vjeç.

Pavarësisht se më parë kishte këmbëngulur se ‘nuk besonte’ në martesë, babai i një fëmije i rivlerësoi pikëpamjet e tij pasi ra në dashuri me Lauren – e cila mbeti ‘e habitur’ nga propozimi tronditës, shkruan DailyMail.

Një burim i tha tabloidit britanik The Sun: “Lauren ishte absolutisht i habitur dhe kurrë në një milion vjet nuk priste që Simon ta bënte këtë propozim. Ajo shpërtheu në lot – lot të lumtur – dhe padyshim tha po menjëherë”.

“Lauren ka qenë pranë Simonit gjatë këtyre viteve të fundit – duke e mbështetur atë në momentet e tij më të vështira, dhe në përgjithësi. Ata bëjnë një çift të mrekullueshëm”, tha burimi.

VIDEO:

“Ndërsa Simon nuk e kishte menduar kurrë se ishte tipi për t’u martuar sërish, ai e kuptoi se ishte takuar me gruan e ëndrrave të tij – dhe nuk mund të ishte më i lumtur. Sipas fjalëve të Beyonces, ishte koha për t’i vendosur një unazë”, shtoi burimi.

Një mik i çiftit shtoi për Revistën People: “Ata të dy janë super të lumtur. Ata janë bashkë për një kohë të gjatë dhe e adhurojnë njëri-tjetrin, kështu që nuk është një befasi e madhe për miqtë e tyre të ngushtë”.

Simon u takua me Lauren kur ajo ishte ende e martuar me zhvilluesin milioner të pronave, Andrew Silverman.

Lidhja e tyre u bë publike – dhe jeta e Simonit ndryshoi – në fund të korrikut të vitit 2013, kur u publikuan lajmet për shtatzëninë e Lauren.

Në vitin 2015, Simon i tha revistës Mail on Sunday Event: “Unë nuk jam krenar për rrethanat, nuk mund ta mbaj kokën lart për këtë”.

Dhe për shtatzëninë, ai pranoi: “Kjo nuk ishte diçka që e kisha planifikuar. Por mbaj mend që shkova në ekon e parë me Lauren”.

“E quajta Tad sepse dukej si një gërvishtje. Diçka sapo hyri. Ndihesha jashtëzakonisht e mbrojtur ndaj të dyve. Unë thjesht e doja absolutisht atë. Thjesht nuk e kisha ditur më parë”, kishte thënë Simon.

Krijuesi i spektakli “X Factor” kishte deklaruar më parë se ai ‘nuk besonte në martesë’ dhe shqetësohej se çfarë do të ndodhte me pasurinë e tij nëse fejohej.

Simon, i cili ka një vlerë neto prej rreth 600 milionë dollarësh – tha në vitin 2008: “Unë nuk besoj në martesë, sigurisht jo në këtë biznes”.

“E vërteta është se martohesh dhe për një apo dy vjet të pastrojnë! Thjesht nuk do të funksionojë”, kishte thënë ai.

Babai i një fëmije ka shijuar më parë marrëdhënie të profilit të lartë me femra të njohura si: Sinitta, Jackie St. Clair dhe Terri Seymour.

Ai u përfol se ishte fejuar fshehurazi me vajzën e Page Three, Louise Payne, pasi ajo u nda nga burri dhe ylli i “Right Said Fred”, Fred Fairbrass, por një gjë e tillë nuk u konfirmua asnjëherë.

Dyshja u takuan në një ceremoni në Londër në vitin 1995, por u ndanë tre vjet më vonë.

Lajmet për fejesën vijnë pasi Simon tha se romanca e tij me Lauren është ‘ende e gjallë’ pasi e kuptoi se ata ende ‘shijnë shoqërinë e njëri-tjetrit’ pas muajsh të tëra qëndrimi së bashku gjatë izolimit të COVID-19. /Telegrafi/

The post Kishte deklaruar se nuk besonte më në martesë, por Simon Cowell i propozon të dashurës 18 vite më të re në moshë appeared first on Telegrafi.