Konjufca: Në Hagë po mbahen komandantët më të shquar të UÇK-së

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, tha se në Hagë po mbahen komandantët më të shquar të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, njofton Insajderi.

VIDEO:

Në një intervistë për ‘Radio Televizionin e Kosovës’, Konjufca e quajti luftën e UÇK-së të pastër dhe të domosdoshme.

Ai foli edhe për dialogun me Serbinë, ku u shpreh pesimist se brenda këtij viti mund të arrihet një marrëveshje. /Insajderi.com