Konsumoni këtë kombinim të artë për një jetë të gjatë

Kombinimi i mjaltit dhe kanellës është veçanërisht i rëndësishëm për problemet e zemrës, dhe rekomandohet që të konsumoni këtë përzierje të shpërndarë në një copë bukë çdo mëngjes

Këtu janë tri probleme të rëndësishme që zgjidh ky kombinim i mrekullueshëm.

Ul kolesterolin

Shkenca moderne mjekësore e njeh mjaltin si një mjet shumë efektiv për trajtimin e të gjitha llojeve të sëmundjeve dhe pa komplikime. Në një filxhan me ujë të ngrohtë prej 200 mililitra, përzieni 2 lugë mjaltë dhe 1 lugë kanellë.

VIDEO:

Pini këtë përzierje në mëngjes dhe mbrëmje. Marrja e rregullt shëron edhe artritin kronik.

Studimet e fundit nga Universiteti i Kopenhagës zbuluan se pacientët të cilët e morën këtë përzierje shtatë ditë para mëngjesit e zvogëluan ndjeshëm dhimbjen e tyre, dhe pas një muaji të marrjes së kësaj përzierje, ata tashmë mund të ecnin pa dhimbje.

Në një tas të madh qeramike, përzieni 2 lugë mjaltë dhe 3 lugë kanellë, pastaj shtoni 400 mililitra ujë të ngrohtë në këtë përzierje.

Konsumoni dy herë në ditë para mëngjesit dhe para drekës në sasi të barabarta. Ky kombinim zvogëlon nivelin e kolesterolit në gjak deri në 10 për qind brenda dy orësh.

Kundër baktereve

Për të zgjidhur inflamacionin e vazhdueshëm të fshikëzës dhe bakteret e grumbulluara në urinë, së pari përzieni 2 lugë kanellë me një lugë mjaltë natyral. I përziejmë mirë, pastaj i hedhim 200 mililitra ujë të vakët.

Konsumoni të paktën dy herë në ditë, në mëngjes dhe mbrëmje.

Rënia e flokëve

Bëni një maskë flokësh nga 1 lugë vaj ulliri, 1 lugë mjaltë dhe 1 lugë kanellë.

Para se të filloni të lani flokët, aplikojeni këtë përzierje në rrënjën e flokëve dhe lëreni të qëndrojë për të paktën 15 minuta. Më pas shpëlajini flokët me ujë të vakët.

The post Konsumoni këtë kombinim të artë për një jetë të gjatë appeared first on Telegrafi.