Krasniqi: Kosova në Tokio ka qenë temë e diskutimit nga gjithë bota

Ismet Krasniqi

Ekipi olimpik i xhudos tashmë ka ateruar në Aeroportin “Adem Jashari”. Dy kampionet olimpike nga Tokyo 2020, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova tashmë kanë shkelur në tokën dardane.

VIDEO:

Në konferencën për media që po mbahet në Aeroportin Adem Jashari, ka folur edhe Presidenti i KOK-ut, Ismet Krasniqi. ai ka thënë se Kosova u njoh ndërkombëtarisht pas fitoreve të saj në Tokio.

“Kosova me tri medalje te arta. Per mua eshte kenaqesi e veçantë dhe privilegj t’i prijë një ekipi të tille qe na beri krenar gjithe shqiptarine. Kosova ne Tokyo ka QENE teme e diskutimit nga gjithe bota. Kosoves atje iu shtua nje emer: Kosova e arte. Jemi ndi krenar. Falenderojme Majlinda Kelmendin qe e ka hap deren per sportistet e kosoves dhe u ka tregu qe nese punojne mund te arrijne shume”, ka thene ai.