Kurti nderon dëshmorët Naser Hajrizi dhe Asllan Pireva

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka bërë sot homazhe në nderim të dy dëshmorëve të demonstratave të vitit 1981, Naser Hajrizi dhe Asllan Pireva.

Në praninë e familjarëve dhe bashkëveprimtarëve, Kryeministri Kurti vendosi kurora me lule, te Pllakata e të rënëve, në Prishtinë.

VIDEO:

Akti i nderimit të të rënëve e shpreh vlerësimin e lartë për kontributin e të gjitha gjeneratave në luftë, përpjekje, dhe sakrificën për lirinë e Kosovës. /Telegrafi/

The post Kurti nderon dëshmorët Naser Hajrizi dhe Asllan Pireva appeared first on Telegrafi.