Kylian Mbappe nuk ndalet në Ligën e Kampionëve, shënon dy herë brenda shtatë minutave

Kylian Mbappe po vazhdon me formën e tij në Ligën e Kampionëve, duke realizuar dy herë ndaj Club Brugge.

PSG me të filluar takimi arriti të shënojë me Mbappe që gjeti rrjetën në minutën e 2-të.

VIDEO:

Ai përfitoi nga një top i kthyer nga portieri për ta futur topin në rrjetë.

Nuk vonoi shumë dhe erdhi edhe goli i dytë personal në minutën e 7-të të takimit.

Francezi mori një pasim nga Angel di Maria për ta kthyer në gol për 2-0.

Me këto dy realizime, Mbappe shkon në kuotën e katër gola dhe ka edhe tre asistime këtë vit në Ligën e Kampionëve. /Telegrafi/

The post Kylian Mbappe nuk ndalet në Ligën e Kampionëve, shënon dy herë brenda shtatë minutave appeared first on Telegrafi.