LAJMI I FUNDIT: Një i vdekur, dhe 11 raste të reja me Covid-19

MSH

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 3.730 doza të vaksinës kundër COVID-19.

VIDEO:

ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 90.217 doza të vaksinës.

ℹ Nga 2.660 testime, 11 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

ℹ Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 rast i vdekjes.

ℹ Sot janë shëruar 109 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 104.563.

ℹ Në total numri i rasteve aktive është 733.

➡ Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun: