LAJMI I FUNDIT: Një i vdekur, dhe pak raste të reja me Covid-19

IKSHPK

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 1.802 doza të vaksinës kundër COVID-19.

VIDEO:

ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.609.325 doza të vaksinës.

ℹ Deri më sot 758.250 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

ℹ Nga 1.575 testime, 6 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

ℹ Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 rast i vdekjes.

ℹ Sot janë shëruar 8 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.727.

ℹ Në total numri i rasteve aktive është 327.

➡ Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:https://datastudio.google.com/…/2e546d77…/page/MT0qB

Mbani maskat!

Respektoni distancën!

Mbani higjienën!